Borovica horská SHERWOOD COMPACT na kmienku

2143

Nový produkt

Pinus mugo SHERWOOD COMPACT

Viac detailov

20,00 €

Pridať do obľúbených

Detaily

Výška dreviny pri predaji cca. 90 cm (Výška môže kolísať v závislosti od obdobia a vykonaných rezov.)

Stanovište: slnko /polotieň

Mrazuvzdornosť : - 40 °C

Dodáva sa v kvetináči: 2 L

SHERWOOD COMPACT je naozajstná zakrslá kosodrevina, rastúca veľmi pomaly - len asi 7 až 12 cm za rok. Nesie výnimočne krátke, tuhé, sýto zelené ihličie, ktorých špičky v zime žltnú, a tvoria malebné vankúše. Krátke prírastky aj drobné ihlice rastline pridávajú na kráse, lebo vďaka ich množstva dokladujú jej vek a zaisťujú ucelený, kompaktný dojem. 

Borovicu SHERWOOD COMPACT naštepenú na kmienku využijete v akejkoľvek malej záhrade či už samostatne alebo včlenenú do kompozície s ďalšími malými kríkmi. Efektne sa vyníma medzi kameňmi. Tento typ používame často do záhrad stredozemného štýlu, pre ktorý je tento habitus typický. Rovnako zaujímavo pôsobí aj v kvetináči na terase.

Pokiaľ ju budete chcieť skrátiť, zalamujte nové výhony v polovici jari, ale vďaka extrémne pomalému rastu to nie je nutné. Borovice potrebujú plné slnko a dobre odvodnenú zem. Na pH pôdy príliš nezáleží, len by nemala byť príliš vápenitá. Po zakorenení znáša sucho. Hnojenie nie je nutné. Plne mrazuvzdorná do cca -40 ° C.

23 ďalších produktov v rovnakej kategórii: