Ríbezľa čierna TITANIA Zväčšiť

Ríbezľa čierna TITANIA

Nový produkt

Ribes nigrum TITANIA

Viac detailov

5,00 € s DPH

  • 1 l
  • 2 l
  • Stromček

Pridať do obľúbených

Detaily

Veľkosť kvetináča 1l. Výška rastliny pri predaji cca. 20 cm.

2l kontajner - výška cca. 40 cm

Forma stromček - na kmienku je ríbezľa naštepená

Zvlášť výnimočná z mnohých hľadísk. Žiadna iná odroda čiernej ríbezle nespája v sebe toľko vynikajúcich vlastností: vysoký výnos, vysokú trhovú hodnotu, veľké a kvalitné plody a mimoriadnu odolnosť voči chorobám a škodcom.

Rodičovské odrody: Altajskaja Desertnaja x (Consort x Kajanin Musta) 1980, Švédsko
Vzrast: extrémne vzpriamený, má mimoriadnu vitalitu. Dobre vyvinuté výhony dosahujú dĺžku 140 - 150 cm. Môže sa pestovať v tvare kríka i stromčeka.
Plody: strapce dlhé, v priemere 11 cm, počet bobúľ v strapci 10 ks, priemer bobule 14 - 18 mm, hmotnosť strapca 20,3 g, hmotnosť bobule 2,0 g. Dozrieva začiatkom júla. Nápadne veľké bobule sú pevné a vydržia na kríku mimoriadne dlho, a to aj v plnej zrelosti.
Plodnosť: veľmi vysoká, úroda je vyrovnaná, má dlhú trvanlivosť. To poukazuje na vysoký stupeň samoopelivosti. V pokusoch vo Švédsku dosahovala priemerná úroda Titanie 12,2 kg na krík.
Odolnosť: plne odolná voči múčnatke (Sphaerotheca mors uvae) a hrdzi (Cronartium ribicola). Je odolná aj voči antraknóze (Drepanopeziza ribis). Listy zostávajú úplne zdravé až do príchodu mrazov. Titaniu takmer vôbec nenapádajú živočísni škodcovia, napríklad vlnovník ríbezľový (Eriophyes ribis). Výborne znáša neskoré jarné mrazy v období kvitnutia. Je možné ju pestovať úplne bez postrekov.