Muchovník jelšolistý "SMOKY" Zväčšiť

Muchovník jelšolistý SMOKY

Nový produkt

Amelanchier alnifolia

Viac detailov

8,00 €

  • 1 l kontajner
  • 2 l kontajner
  • Stromček

Pridať do obľúbených

Detaily

Objem kvetináča:

1l - výška rastliny cca. 20 cm

2l - výška rastliny cca. 40 cm

3l - stromčekový tvar, t.j. rastliny na pníku

Rastilny je známa aj pod názvami ako aljašská čučoriedka. Tieto rastliny vytvárajú veľké plody chuťou aj výzorom podobné ako čučoriedka kanadská. Oproti kanadským čučoriedkam však nevyžaduje kyslý substrát. Takže sa dá pestovať aj v obyčajnej záhradnej zemine, bez pridania rašeliny. Kríky dorastajú do veľkosti až okolo 2 m a z jedného kra je možné zozbierať až 10 kg úrody. Rastlina je pôvodom z Kanady, čo sa odrazilo aj na jej mrazuodolnosti znáša teploty až do -40°C. Amelanchier je samoopelivý, čiže stačí vysadiť jednu rastlinu, ktorá Vám bude bez problémov plodiť.  Muchovník v našich podmienkach nenapádajú žiadny významnejší škodcovia, ani choroby. Odporúča sa ich pristrihovať, aby sa rozkonárili. Plody muchovníka obsahujú veľké množstvo vitamínov, ako aj antioxidanty, či rastlinné farbivá s antioxidačnými účinkami, ktoré pôsobia preventívne proti širokému spektru chorôb.

Vhodné aj výsadbu do živého plota.

Plody zrejú všetky naraz na začiatkom júna a majú vyvážený pomer sladkej a kyslej chuti, sú osviežujúce a najlepšie pre konzum priamo zo stromu. Veľmi dobre znáša rez, takže s ním možno experimentovať do živého plota. Darí sa ho pestovať aj na terasách a nádobách. Odoláva mrazom do mínus 45 stupňov Celzia. Jednotlivé kríky vysádzame v odstupe 3 metre, pri živých plotov v odstupe 1 - 1,5 metra.

Muchovník na jar kvitne bielymi kvetmi a preto sa často pestuje ako okrasná drevina, na jeseň ozdobne pôsobí jeho žltooranžová farba lístia.

Všetky naše rastliny sú zasadené v kontajteroch, t.j. výsadba je možné počas celého vegetačného obdobia.

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

19 ďalších produktov v rovnakej kategórii: