Jabloň MALINOWA OBERLANDZKA

Nový produkt

Malus domestica  Malinowa Oberlandzka

Viac detailov

11,00 €

Pridať do obľúbených

Detaily

Podpník M9 :

Výška stromu pri predaji cca 1,2 - 1,50 cm (Výška môže kolísať v závislosti od obdobia a vykonaných rezov.)

Dorastá do výšky 2 m

Zber: IX - X

Predáva sa 5,7l kvetináči

Malinowa Oberlandzka je veľmi stará odroda, ktorá skoro vstupuje do obdobia plodenia. Plodí bohato, každý rok. Plody majú strednú veľkosť alebo sú veľké, pri kalichu výrazne rebrované. Šupka je tenká, v čase zberu svetlozelená, takmer celá pokrytá brunátne karmínovým rumencom. Jablká sa vyznačujú unikátnou a znalcami vysoko hodnotenou chuťou - mierne kyslo-sladkou, veľmi silnou arómou s malinovým nádychom.

Strom je najlepšie zasadiť na slnečnom stanovisku chránenom pred vetrami. Rastlina preferuje piesčito-hlinitú pôdu, primerane vlhkú, úrodnú. Optimálne pH sa pohybuje v rozmedzí 6,2–6,7.

Pokiaľ chcete stromček stimulovať k bohatému plodeniu, je potrebné vykonať v prvom roku, ihneď po výsadbe, formujúci rez. Centrálnu vetvu zarežeme 20 cm nad plánovanými vetvami. Ostatné vetvy tiež prirežeme, ich dĺžku skrátime na 1/3. Rez jabloní je najlepšie vykonávať každý rok na jar. Malinowa Oberlandzka na opeľovanie vyžaduje prítomnosť iných odrôd kvitnúcich v rovnakú dobu. Skvelo spolupracuje s odrodami Antonówka Zwykła, Lobo, Spartan,Koksa Pomaranczowa, Gloster.

Zberovú zrelosť dosiahnu v septembri, najlepšie je ich však jesť až po niekoľkých týždňoch, v októbri .Pokiaľ ide o skladovanie, bohužiaľ nemajú veľmi dlhú životnosť. Doma si ich chuť môžeme vychutnať maximálne do novembra, v chladnom obchode do januára. Z tohto dôvodu nie sú vhodné na export, aj keď celkom dobre znášajú prepravu. 

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: