Pupalka SISKIYOU

2384

Nový produkt

Oenothera speciosa SISKIYOU

Viac detailov

Pozor: Posledné kusy na sklade!

4,00 €

Pridať do obľúbených

Detaily

Výška rastliny pri predaji cca 20 cm

Stanovište: slnko

Dorastá do výšky: 25 cm

Kvitne: VI.- X.

Mrazuvzdornosť do : -29 °C

Dodáva sa v 1 lit. kvetináči.

Pupalky sa v našich záhradách pestujú oddávna. Sú to skôr suchomilné rastliny pochádzajúce zo Severnej Ameriky, juhozápadu USA a Mexika.

SISKIYOU je nádherná veľkokvetá  odroda pupalky, ktorá sa od základného druhu líši ružovou farbou kvetov hneď pri rozkvete, nie až pri odkvitaní. Kvety sú jednoduché, veľké - majú 5-6 cm v priemere. Sú biele s ružovými žilkami a nežne ružovým okrajom okvetných lupienkov. Jemne voňajú.

Táto pupalka kvitne neuveriteľne dlho - od začiatku prázdnin až do začiatku jesene. Stonky dosahujú okolo 30 cm a okrem tých na okrajoch trsu nemajú tendenciu poliehať a zostávajú vzpriamené ako nízka kytica.

Pupalka nádherná rastie v divokej prírode na oslnených skalách a v chudobných pôdach s dobrým odtokom vody. Vysaďte ju výlučne na priame slnko do skalky alebo na iné miesto v záhrade, kde nebude nikdy stáť vo vlhku, najmä cez zimu. Nemá nároky na pH pôdy, ale viac jej vyhovuje neutrálne až zásaditá (vápenitá) zem. Ochotne sa svojimi odnožami rozrastá, čo oceníte, ak ju chcete použiť ako rýchlu výplň niektorých miest. V opačnom prípade nové rastliny počas sezóny odstraňujte, aby ste ju udržali v trse. Mrazuvzdorná do min. -29 ° C, niektoré pramene uvádzajú ešte viac.

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: